Charakterystyka i właściwości kołowrotków castingowych, multiplikatorów firmy Abu Garcia !

Charakterystyka i właściwości kołowrotków castingowych, multiplikatorów firmy Abu Garcia !

Warto przeczytać

Najlepsze kołowrotki firmy Abu Garcia do wędkowania

Kołowrotek castingowy to kołowrotek wędkarski, który służy do rzucania ryb. Termin kołowrotek rzutowy odnosi się do jednostki miary kołowrotka wędkarskiego. Abu Garcia to popularna marka kołowrotków castingowych, która cieszy się dużą popularnością. Firma Abu Garcia istnieje na rynku od lat i produkuje jedne z najlepiej sprzedających się produktów dla miłośników wędkowania. Pierwsza firma, która zaczęła spełniać oczekiwania klientów względem wysokich standardów produkcji i jakości. Kołowrotki castingowe Abu Garcia są najchętniej wybierane przez profesjonalnych rybaków i hodowców na całym świecie. Abu Garcia jest jednym z liderów w dostarczaniu wysokiej technologii kołowrotków wędkarskich. Marka stała się synonimem jakości i innowacji.

Czym charakteryzują się kołowrotki castingowe Abu Garcia ? Jakie posiadają właściwości ?

Multiplikatory Abu Garcia to mocne kołowrotki, które posiadają ruchomą szpulę. Ruchoma szpula charakteryzuje się wysokim przełożeniem. Istotnym jest to, że wspomniane kołowrotki posiadają ciekawą funkcję, otóż obroty szpuli można w każdej chwili spowolnić za pomocą wielotarczowego hamulca. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz regulować prędkość i wagę przynęty. Kołowrotki castingowe Abu Garcia cechują się wysoką niezawodnością i precyzją. Dzięki wbudowanej wysokiej technologii, niezależnie od odległości rzutu, poprawiają celność i zapewniają pełną kontrolę nad przynętą. Oprócz systemu regulacji i blokady obrotów to co jest typowe dla tych kołowrotków castingowych czy multiplikatorów firmy Abu Garcia to lekka konstrukcja, duża wytrzymałość, odporność, wielofunkcyjność. Warto dodać, że kołowrotki Abu Garcia są zgrabne co podwyższa estetykę wędki i podkreśla jej design.

Jaka jest różnica między kołowrotkami, a multiplikatorami ?

Kołowrotek to bardzo ważny element każdej wędki. Pełni bardzo ważną funkcję. Mianowicie, gdy ryba chwyci przynętę, reguluje i operuje żyłką, która się w nim znajduje. Kołowrotek ze stałą szpulą posiada tzw. kabłąk, który służy do nawijania żyłki wokół szpuli. Długość żyłki w stosunku do rozmiaru naszej wędki nie ma istotnego znaczenia. Daje nam to po prostu możliwość zarzucenia przynęty na znacznie dalekie odległości. Z kolei multiplikatory to nowe rodzaje kołowrotków, które posiadają szpulę obrotową. Jest to nowe i innowacyjne rozwiązanie, jeśli chodzi o systemy regulacji i blokady żyłek. Multiplikatory posiadają hamulce i w zależności od producenta mogą się od siebie różnić. Hamulce służą do regulacji prędkości. W wędkach producentów, którzy cieszą się największą popularnością, produkty z wysokiej półki mogą dodatkowo zawierać licznik zarzuconej żyłki.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments