MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Poradnik Klienta

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa droga w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na ulicach pomorskich drogach również w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z uwagą do Kołobrzegu i okolic. Z lat robione są nieskuteczne dbania o bazę całoroczną.

Jak się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest zawsze likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w współczesnym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma wrócić do Organizacji Mienia Wojskowego, a później doświadczyć w dłonie Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie być na pokrycie wydatków połączonych z dzierżawą. Co warte podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim grane jest ponad poza sezonem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zostać w rejonie bazę śmigłowca ratunkowego. Usługa w niniejszej sytuacji zapowiedzieli posłowie z świata.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments