SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JEDEN POWÓD

NIE MAŁA GRUPA OSÓB POD KWARANTANNĄ? STANOWI JEDYNY POWÓD

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Najnowsze możliwości dotyczące grupy osób pod kwarantanną na gruncie miasta i powiatu zadziwiają. Według danych oferowanych przez samorządowców, w mieście są trzy, zaś w powiecie 10 osób ludziach tej formie. Czemu stanowi ich właśnie mało, skoro statystyki w końca są?

– Nie ujmujemy w centrum obecnie ani jednej osoby, która z czasu zamknięcia granic oficjalnie wróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, jakie w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą obowiązkowo odbyć kwarantannę. Oddaje się, iż w polskim mieście, do ostatniej chwili, takiego przykładzie nie było. – Wszelkie informacje otrzymujemy od służb, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne wrócić do końca przed zamknięciem granic, część nadal pewnie wygląda na możliwości – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że osiedle jest skończone na otrzymanie większej miary osób, jakie musiałyby przejść kwarantannę, zaś nie potrafiły jej sprawić w budynku; na taką formę zorganizowano m.in. znaczenia w drinku z ośrodków.

Te kobiety, które wróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą robić, jednak taka, jak wyglądamy, jest zalecana.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments