Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała uchwałę o nowych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w obecnych pomieszczeniach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak wskazywali radni opozycji, ich zdaniem, projekt uchwały posiadał na punkcie jedynie pozyskanie dodatkowych środków do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w dziedzinie uzdrowiskowej.

Tak, przede każdym, przyczyny podwyżek i innowacji w zdecydowaniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, wjazd do powierzchni Oraz liczy się po prostu nie opłacać, i tymże samym zostanie ograniczony.

Gdy się zmienią to opłaty za wypoczynek w mieszkaniach parkingowych? W dziedzinie uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w powierzchni B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozdzielone na przestrzeń A a B. Na mapce poniżej tekstu prezentujemy nowy podział.

Mieszkańcy mają i płacić taniej niż zakłada nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka posiada zagwarantować im miesięczny abonament we wszelkich strefach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został przegłosowany z kilkoma poprawkami; przede każdym wpasie w życie z dniem 1 kwietnia kolejnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego planuje żyć płatna w momencie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie można zapłacić w ciągu 7 dni, nie jak robiłeś projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments