RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z elementem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który przynajmniej na kilka miesięcy przyblokuje gotowaną na doli przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play ma tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

 

Uchwała dotyczy podejścia do przygotowania swego planu zagospodarowania przestrzennego. – To ostatnie działania, którymi miasto może wyrazić protest wobec tej inwestycji – mówiła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do wykonaj gospodarczych, przypominając, że magistrat jest bezsilny wobec będących już przepisów prawa. – Teraz daje się stawianie masztów telekomunikacyjnych chociażby w takich pomieszczeniach jak parki krajobrazowe czy uzdrowisko – tłumaczyła urzędniczka.

Przypominamy; o zablokowanie tej inwestycji walczą mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej. Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najbliższego budynku.

Przegłosowanie uchwały nie spowoduje jednak, że inwestycja nie powstanie. Władze miasta zamierzają czyli w najkrótszym czasie spotkać się z ludźmi firmy Play – Jesteśmy mało propozycji rozwiązania tegoż przedmiotu – mówiła podczas sesji Ewa Pełechata.

 

Źródło e-kg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments