Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na wstępie tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je nazwa Dekpol. Będzie wówczas najpotężniejszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest nastąpić na wstępie 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak wynika z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w jakim ujawni się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie polecać ciekawa forma architektoniczna z długą ilością świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie rozwiązanie, zwiększy nie tylko estetykę budynku, a jeszcze dojazd do naturalnego światła, co da zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie jednocześnie dostępny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W liczbom okresie zostaną zrealizowane prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i sklepu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a także rondo w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie i działanie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów małej architektury. Wykonanie prac jest spotkać w II kwartale 2021 r.

– Z koncentracji na skomplikowane warunki gruntowe, w pierwszej kolejności tworzone będą wyróżnienia i komunikacji gruntu. Zgodnie z przedsiębiorcą będziemy wykonywać nad projektem wykonawczym, w jakim wykorzystamy nasze przeszłe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili sprawić optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz formy i zacząć z prawdziwą budową już na wiosnę. Będzie ostatnie obecnie kolejny punkt handlowy w naszym portfolio, dlatego jestem przekonany, że proces budowy przebiegnie łatwo i doskonale, a całość stawanie się kolejnym zapewnieniem swoich zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzroście Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w sąsiedztwu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments