Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Około 30 firm w poniedziałkowy poranek zablokowało dojście do kołobrzeskiego portu. W niniejszy zabieg właściciele kutrów wędkarskich sprzeciwiają się unijnej dyrektywie zakazującej im z 1 stycznia 2020 roku łowienia dorszy w Bałtyku.

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

 

Armatorzy blokują port by zwrócić uwagę rządu na ostatni temat. Oczekują i z polityków deklaracji w sytuacji rekompensat za otwierający się w styczniu czteroletni zakaz połowu dorsza z Bałtyku. Dla wielu właścicieli jednostek wędkarstwo morskie jest całym źródłem utrzymania. Wprowadzenie zakazu może zatem w niewielkim czasie sprawić ich firmy do bankructwa.

Nowa unijna dyrektywa zachodzi w istnienie z 1 stycznia 2020 roku plus będzie działała przez następne 4 lata. Czyni ona wszystek zakaz łowienia dorsza we wschodnim Bałtyku. Uczestnikiem jest katastroficzna sytuacja bałtyckiego ekosystemu związana głównie z wielkim spadkiem liczb tej ryby.

Jeżeli dzisiejsza akcja protestacyjna nie przyniesie produktów w budowie zainteresowania rządu, armatorzy zapowiadają następne kroki. Wówczas konsekwencje potrafią być daleko poważniejsze.

W poniedziałek oprócz Kołobrzegu protestowano i w Darłowie, Łebie, Ustce oraz Władysławowie.

 

Zobacz również taxi Kołobrzeg

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments